Instagram

Här kan du posta länkar till sidor och platser som du tycker är kul att visa oss på forumet.
Användarvisningsbild
JonasO
Very Good
Inlägg: 55
Blev medlem: ons 27 feb 2013, 18:02
Kontakt:

Instagram

Inläggav JonasO » sön 21 apr 2013, 15:53

Alla ni serieskapare som kör Instagram kan väl länka här?
Många verkar bara änvända sig av det nu.

Kul att se vad som händer i serievärlden.

Tipsa gärna också om ni vet några bra.

/JonasO - Utan Instagram

Joakim Gunnarsson
Fine
Inlägg: 482
Blev medlem: tis 10 jun 2008, 22:19
Ort: Sverige
Kontakt:

Re: Instagram

Inläggav Joakim Gunnarsson » sön 21 apr 2013, 16:48

Undertecknad finns på: http://instagram.com/sekvenskonst#

/Joakim.

Användarvisningsbild
pogono
Fine
Inlägg: 518
Blev medlem: sön 24 jan 2010, 09:58
Ort: Sverige
Kontakt:

Re: Instagram

Inläggav pogono » ons 24 apr 2013, 21:33


Joakim Gunnarsson
Fine
Inlägg: 482
Blev medlem: tis 10 jun 2008, 22:19
Ort: Sverige
Kontakt:

Re: Instagram

Inläggav Joakim Gunnarsson » mån 21 okt 2013, 20:38

Väcker den här tråden till liv igen.
Några av de svenska serieskapare & Illustratörer jag har i min feed:

Hedvig Häggman-Sund: http://instagram.com/vixiearts
Daniel Thollin: http://instagram.com/terrortub
Johanna Kristiansson: http://instagram.com/johannakillustration
Fabian Göransson: http://instagram.com/fabian_goransson
Sofia Falkenhem: http://instagram.com/falkenhem
Jan Bielecki: http://instagram.com/janbiel
Johan Wanloo: http://instagram.com/johanwanloo
Loka Kanarp: http://instagram.com/lokakanarp
Mikael Sol: http://instagram.com/mikaelsol

Utländska:
Cameron Stewart: http://instagram.com/cameronstewart
Becky Cloonan: http://instagram.com/beckycloonan
Chris Samnee: http://instagram.com/chrissamnee
Wilfredo Torres: http://instagram.com/wtorres1972
Dave Johnson: http://instagram.com/devilpig666

Joakim ( http://instagram.com/sekvenskonst )

Användarvisningsbild
JonasO
Very Good
Inlägg: 55
Blev medlem: ons 27 feb 2013, 18:02
Kontakt:

Re: Instagram

Inläggav JonasO » sön 12 jul 2015, 14:43

Två år efter jag starta tråden har även jag lyckats med att skaffa mig instagram [;)]
Man ska inte ha för bråttom [:)]

https://instagram.com/jonaso.se/

/JonasO

Joakim Gunnarsson
Fine
Inlägg: 482
Blev medlem: tis 10 jun 2008, 22:19
Ort: Sverige
Kontakt:

Re: Instagram

Inläggav Joakim Gunnarsson » mån 18 apr 2016, 15:46

Tips: Stålbjörnens instagram.
"Vad får du om du mixar Bamse och Stålmannen? Jo, Stålbjörnen såklart!"
https://www.instagram.com/stalbjornen/

Användarvisningsbild
BoJustBo
Moderator
Inlägg: 1354
Blev medlem: tor 30 jul 2015, 10:23

Re: Instagram

Inläggav BoJustBo » mån 18 apr 2016, 20:56

Jasså fanns det en sådan här tråd.
https://www.instagram.com/bosdoodles/
Mina serier
Mer skimrande än guld viewtopic.php?f=61&t=10853
De skrev fred med vårt blod viewtopic.php?f=61&t=10624
In I Dimman viewtopic.php?f=61&t=10725

TimmyZillen
Good
Inlägg: 32
Blev medlem: mån 04 apr 2016, 07:30
Ort: Uppsala
Kontakt:

Re: Instagram

Inläggav TimmyZillen » tis 03 maj 2016, 07:39

Försöker rita något värt att lägga upp ett par gånger i veckan, annars tar jag en bild på skägget ba'!

https://www.instagram.com/timmyzillen/


Återgå till "Länktips"

Vilka är online

Användare som besöker denna kategori: 1 och 0 gäst