![Grin [:o)]](./images/smilies/icon_smile_clown.gif)
https://www.dplay.se/videos/bast-i-sver ... -samlare-4
Ellingen skrev:Ja allt blev väl inte helt korrekt, Ch blev K och serier generellt blev seriealbum. Men på det stora hela tycker jag själv det blev ett ganska trevligt program, hela serien är lite kul om man har samlarintresse.Vet inte riktigt hur de letade upp mig och min samling, blev förvånad och mycket tveksam när de kontaktade..
![]()
Påpekade att det jag har varken är störst, mest eller bäst men tydligen räckte det som finns för att "representera" oss som samlar serier.![]()
Hoppas Ni inte tycker jag gjorde bort mig allt för mycket.![]()
Ellingen skrev:Ja allt blev väl inte helt korrekt, Hoppas Ni inte tycker jag gjorde bort mig allt för mycket.![]()
Grumme skrev:Nu har jag också sett inslaget. Riktigt kul!![]()
Men vad var det du visade upp som det "bara fanns två exemplar av"? Det såg ut som den där Hergéboken som finns i två färger, men skulle den bara finnas i två kända ex.?